BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Meble loftowe

Meble loftowe – stylowe połączenie drewna z metalem

Styl loftowy w swoim założeniu nawiązuje do starych, pofabrycznych wnętrz, które zachowały swój surowy klimat. Tym, co go wyróżnia jest minimum użytych środków. Mebli oraz dodatków nie ma wiele. Meble loftowe to stylowe połączenie drewna z metalem, które świetnie pasuje do współczesnych pomieszczeń.

Czym charakteryzują się meble w stylu loftowym?

Meble w stylu loftowym przede wszystkim powinny być wykonane w oparciu o możliwie naturalne materiały. Dodatkowo często są one jeszcze specjalnie postarzane, aby tym lepiej pasowały do „historycznego” wnętrza. Każdy pojedynczy mebel loftowy ma nieco inny charakter, ale razem tworzą one przemyślaną całość.

Pasjonaci stylu loftowego sięgają po starsze meble, które odpowiednio zostają przerobione dla ich potrzeb. Ale meble loftowe mogą być również tworzone współcześnie, z wykorzystaniem drewna i metalu oraz ich niesamowitych połączeń.

Jakie materiały idealnie pasują do stylu loftowego?

Aranżacja wnętrz w stylu loftowym to przede wszystkim sięganie po naturalne materiały, głównie drewno, metal, szkło, a nawet beton. Przeszklone witryny, ale także proste, geometryczne kształty – to wyznaczniki tego stylu. Poszczególne materiały łączy się ze sobą, aby podkreślić ich piękno. Dotyczy to na przykład okuć w meblach loftowych, które mają jeszcze bardziej uwydatnione zawiasy i śruby. Wydaje się, że tego typu propozycje są bardzo surowe. Ale tak naprawdę ostatecznie wszystko zależy od dodatków.

Lekkie, ażurowe meble dobrze dzielą przestrzeń na strefy. W otwartych pomieszczeniach tworzą większą przytulność. Z kolei w małych wnętrzach nie przytłaczają. Meble drewniane z metalowymi elementami to także solidność i funkcjonalność. Łatwo jest je utrzymać w czystości, nie ma w nich zakamarków, w których zbiera się kurz. Jednocześnie są one lekkie. Ramka z metalu dodaje tym propozycjom wyrazistości. Wspaniale prezentują się w zestawieniu z blaszanymi dekoracjami, a także z tekstyliami z nadrukami nawiązującymi do stylu industrialnego.

    Meble loftowe - 1    Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe