BEZPIECZNE ZAKUPY       MEBLE OD PRODUCENT
Meble z drewna, meble drewniane - producent mebli z drewna, meble drewniane, sosnowe, brzozowe, debowe, meble Stec
Zadzwoń do nas 08:00-19:00: +48 730 790 750
   

Jak wybrać stół do jadalni i dlaczego okrągły stół jest świetnym rozwiązaniem

Jak wybrać stół do jadalni i dlaczego okrągły stół jest świetnym rozwiązaniem

Stół do jadalni jest jednym z podstawowych mebli w każdym domu. To zakup, który czeka każdego, kto lubi spędzać swój czas w gronie rodziny i przyjaciół. W jaki sposób wybrać idealny mebel?

Jaki stół pasuje do jadalni?

Dobrym rozwiązaniem jest zakup stołu z solidnego materiału, takiego jak drewno. To gwarancja wysokiej jakości na lata. Jego wielkość należy dobrać przede wszystkim do wymiarów pomieszczenia, w którym ma się on już znaleźć. Pod uwagę warto wziąć także liczbę domowników oraz gości, którzy zazwyczaj nas odwiedzają. Jeżeli miejsca jest mało, na co dzień powinien być złożony, można go również dosunąć do ściany, aby nie zawadzał w codziennym poruszaniu się po domu.

Stół okrągły – dlaczego warto?

Okrągły stół jest idealnym rozwiązaniem do mniejszego domu. Przede wszystkim łatwiej jest go zmieścić na niewielkiej powierzchni. Zaokrąglone brzegi sprawiają, że stół wydaje się być bardziej zgrabny, delikatniejszy. Dodatkowo łatwiej jest go ładnie udekorować tak, aby wydawał się on jeszcze bardziej ozdobny. Brak ostrych kantów to mniejsze ryzyko bolesnego uderzenia się. Szczególnie dobrze wyglądają okrągłe stoły na jednej, masywnej nodze po środku. Nieco bardziej nowoczesne są rozwiązania z wykorzystaniem czterech, bardziej smukłych nóg.

Kolejny atut okrągłego stołu to wygoda jego użytkowników. Nawet wówczas, kiedy zasiada przy nim więcej osób, wszyscy się widzą i mogą patrzeć sobie w oczy. Przy okrągłym stole odpada także kłopotliwe rozsadzanie gości, co jest szczególnie dokuczliwe podczas większych przyjęć. Rozmowa toczy się o wiele swobodniej, kiedy komunikacja nie jest niczym zaburzona. Dodatkowo łatwiej jest wszystkim zaproszonym sięgać po potrawy przygotowane przez gospodarzy.

Okrągły stół także może być modelem rozkładanym, dzięki czemu znacząco może on powiększyć swoją powierzchnię. To rozwiązanie idealne na wypadek na przykład Świąt. Okrągły stół pasuje do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim, rustykalnym. Sprawdzi się także we wnętrzach skandynawskich. Najlepiej prezentuje się on w wersji białej, która podkreśla jego lekkość.

    Jak wybrać stół do jadalni i dlaczego okrągły stół jest świetnym rozwiązaniem - 1    Copyright meblezdrewna.pl , zobacz również na meble białe